O našich systémech

fotosynteza

Naším zaměřením je vaše krásné akvárium. Složitost rostlinné a živočišné říše je tak obdivuhodně komplikovanou záležitostí, že pro dosažení optimálních konstantních podmínek je nezbytná automatická regulace od CO2, světla, přes teplotu a koncentraci hnojiv až po mnoho dalších fyzikálních a chemických vlastností, které tvoří symbiózní ekosystém, ve kterém mohou spokojeně prosperovat nejen rostliny a živočichové ale i miliony užitečných bakterií, bez kterých by krásy světa nebyly.

Naším řešením je komplexní systém pro správu akvária, který se skládá z jednotlivých kompatibilních modulů.


Pojďme si trochu rozebrat modularitu celého systému.

Hlavním řídícím mozkem celého systému je pH kontroler, který je napájen USB-C konektorem na 5V. Dále umožňuje zapojení pH sondy, teploměru, přídavných modulů a CO2 ventilu. CO2 ventil je možné zapojit dvěma způsoby. Máme možnost zapojení přímo na svorky v pH kontroléru, nebo v podobě přídavného modulu. Další moduly se propojují komunikačním kabelem, který přídavné moduly i napájí.

Když nepočítáme regulaci CO2 ventilu, tak hlavním příslušenstvím je modul SD karty. Tento modul zaznamenává a ukládá data na SD kartu. Díky tomu je možné zpětné dohledání procesů v akváriu, což je velmi příjemné pro případnou analýzu a následné rozhodování dalších kroků.

Moduly je možné připevnit k akváriu pomocí českých kvalitních suchých zipů a propojit dodávanými krátkými komunikačními kabely. Elegantnější řešení je mít na akváriu jen základní pH kontroler a zbylé moduly schovat například v technické skříni pod akváriem, k propojení využijete pouze delší komunikační kabel.

Modulární systém tímto nekončí, naopak začíná. Náš vývojový tým stále pracuje na dalších modulech. Cílem je zpřístupnění smart akvária vzdáleně; možnost ovládání světla, hnojiva a mnoho dalšího.

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení