Z důvodu vytížení odesíláme balíky 2x týdně. Děkujeme za pochopení

Allfa Hořčík 500 ml

299 Kč
Skladem

Allfa Hořčík je vysoce kvalitní a koncentrovaný zdroj hořčíku pro rostlinné akvária. Hořčík je klíčový prvek v molekule chlorofylu, který umožňuje rostlinám provádět fotosyntézu. Nedostatek hořčíku v akvarijní vodě snižuje schopnost rostlin absorbovat železo, což je klíčová mikroživina. Nízký obsah hořčíku může vést k blednutí jak nových, tak i starších listů rostlin v akváriu. Allfa Hořčík pomůže zajistit, že vaše rostliny v akváriu zůstanou zdravé a plné života.

Kategorie: Hnojiva

 

 

Allfa Horčík je ideálním zdrojem hořčíku pro vaše akvárium. Hořčík je jedním ze základních mikroživin, které jsou nezbytné pro růst rostlin v akváriu. Tento prvek je obzvláště důležitý v případech, kdy je voda tvrdá, tj. obsahuje vysokou koncentraci vápníku. V takových případech může být pro rostliny obtížné vstřebávat železo, což se projevuje nezdravým vzhledem rostlin.

Tento přípravek se doporučuje používat po každé výměně vody. Je vhodné rozdělit týdenní dávku do menších dávek a aplikovat je průběžně během týdne. Například v případě 70 litrového akvária se doporučuje jedno zmáčknutí pumpičky denně.

Pro správné dávkování je dobré používat tabulky doporučených dávek, které uvádí, kolik mg/L hořčíku by mělo být v akváriu přítomno. Obecně se doporučuje dodávat týdně 3,5 mg/L hořčíku. Při dodržení správného dávkování můžete mít zdravé a krásné rostliny v akváriu.